• Wolne reprezentacje: , , , , , ,
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Jak oceniacie artykuł?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Beznadzieja
0%
0 0%
No tak średnio bym powiedział
0%
0 0%
Ciężko powiedzieć, czy dobrze czy źle
6.67%
1 6.67%
Gut, gut!
40.00%
6 40.00%
Świetny, miło się go czyta.
53.33%
8 53.33%
Razem 15 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tytuł: SJM NEWS #8
Tryby wyświetlania wątku
#1
Witam bardzo serdecznie już 8 części SJM NEWS. Miłego czytania!! 

PŚK

Niemieckie miasto o nazwie Willingen gościło panie uczestniczące w PŚK. I konkurs odbył się z
problemami, bo w czasie I serii rozerwała się chmura, ale wróćmy do przebiegu drużynowego konkursu. 
Reprezentacja która wygrała zawody to gospodynie w składzie Alina IHLE, Selina FREITAG, Katharina ALTHAUS i Anna RUPPRECHT. 2. miejsce zajęły podopieczne menagera
wiki0990(JAPONIA), a skład pań tego kraju wyglądał tak Sara TAKANASHI, Nozomi MARUYAMA, Karuka IWASA i Shihori OI. Trzecie miejsce zajęły panie reprezentujący kadrę z Francji w składzie PAGNIERMORAT, AVOCAT GROS i LEMARE.

II konkurs odbył się bez problemów atmosferycznych. Wygrała Słowenka Jerneja BRECL, druga była Białorusinka Lydia BOGOLYUBOVA, a trzecia Węgierka Zita KIS
Reprezentantki Niemiec przed własną publicznością zaprezentowały się następująco: 12. Selina FREITAG, 15. Anna RUPPRECHT, 22. Josephin LAUE, 23.ex aequo Carina VOGT i Pia Lilian KUEBLER 30. Katharina ALTHAUS, 50. Arantxa LANCHO,62. Juliane SEYFARTH 72. Jenny NOWAK, 76. Alina IHLE i 78. Agnes REISCH.

Klasyfikacja generalna:
[Obrazek: ptgeDpJ.png][Obrazek: 46PZaCV.png]


PKK
Estońskie Otepaa to następny przystanek pań w PKK. Menager Estonii na konkurs zjawił się swoją niesamowicie szybką, nową, czerwoną Alfą Romeo. 
Jest to ciekawe, ponieważ tamtejszy manager, oprócz potyczek słownych z innymi managerami, narzeka również na brak środków w Estońskich skokach.
Jak widać nie stanowi to dla niego żadnego problemu i jest w stanie pozwolić sobie na takie luksusy, które zapewne tanie nie są... Wróćmy jednak do
wydarzeń ze skoczni. Sobotni konkurs wygrała Kazaszka Dayana PEKHA, przed Chorwatką Mara JASKIĆ i Amerykanką Paigne JONES , a podopieczne Dembele zaprezentowały się w następujący sposób: 46. Triinu HAUSENBERGER, 55. Carena ROOMETS i 78. Annemarii BENDI

Niedzielny konkurs był już spokojniejszy. Zawody wygrała Słowaczka Viktoria SIDLOVA, drugie miejsce zajęła Szwedka Frida WESTMAN, a na najniższym stopniu podium zameldowała się Kirgizka Galina ALEXEEVA.
Jeżeli chodzi o gospodarzy: 53. Annemarii BENDI, 71. Carena ROOMETS i 76. Triinu HAUSENBERGER. 

Klasyfikacja generalna:
[Obrazek: mKmRZ9v.png][Obrazek: Q6d3RNJ.png]Niemcy witają po raz 2. TCS (Turniej Czterech Skoczni), jeżeli początek TCS czyli skocznia w Obersdorfie (Schattenbergschanzen) HS-137.
W poprzednim roku zwyciężył Słowak Anze Lanisek, a wraz z nim pojawili się Niemcy wiceliderem klasyfikacji został Karl Geiger, a trzecie Stephan Leyhe.

I konkurs na Schattenbergschnze wygrał Niemiec Karl GEIGER, o 0,5 pkt. nad Kazachem Sergeyem TKACHENKO i o 1,2 pkt. nad Norwegiem Mariusem LINDVIK.
Jeżeli chodzi o gospodarzy: 6. Martin HAMMANN, 12. Markus EISENBICHLER, 31. Constantin SCHMID, 33. Felix HOFFMANN, 43. Philipp RAIMUND, 45. Justin LISSO, 52. Andreas WELLINGER, 54. Luca ROTH, 59. Stephan LEYHE, 65. David SIEGEL i 73. Moritz BAR

II konkurs to następna skocznia czyli Olympiaschanze w Garmisch-Partenkirchen zwyciężył reprezentant Japonii Ryoyu KOBAYASHI, 2 miejsce zajął Słowak Timi ZAJC, a 3 miejsce Polak Paweł WĄSEK.
Jeżeli chodzi o gospodarzy: 7. Andreas WELLINGER, 13. Karl GEIGER, 21. Constantin SCHMID, 24. Philipp RAIMUND, 27. Moritz BAR, 34. Stephan LEYHE, 38.ex queco Felix HOFFMANN Luca ROTH, 45. Justin LISSO, 46. David SIEGEL i 60. Markus EISENBICHLER

Po połowie 2. TCS liderem klasyfikacji jest Ryoyu KOBAYASHI o 2,3 pkt., nad Karlem GEIGER, a trzeci do lidera Martin HAMMANN traci 5,5 pkt.
Klasyfikacja generalna i TCS:

PK
Kirigistańskie miasto Alatay gości sobotni i niedzielny konkurs PK. I seria odbyła się bez żadnych problemów, choć były obawy, że potężny menadżer gospodarzy, powtórzy test belki startowej. Jednak, na szczęście organizatorów, Najkodemm nie zdecydował się robić testu wytrzymałości belki, więc konkurs przebiegł całkiem sprawnie. 
Przejdźmy jednak do sobotniego konkursu, który wygrał Francuz Leandre ASTIER, za nim na 2 miejscu znalazł się Estończyk Kevin MALTSEV,a na 3 miejscu Kirgiz Sidor ABRAMOVICH.
Jeżeli chodzi o gospodarzy: 4. Eldiyar LUTFULLAEV, 30. Mirlan ZEMLYANUKHIN i 44. Prokhor GLAZOV

Niedzielny konkurs był bardzo ciekawy bo prognozy pokazywały minusowe temperatury, ale jednak temperatura powietrza była dodatnia i było ryzyko przerwania zawodów
z powodu topnienia białego puchu. Jednak niezawodny menager ekipy gospodarzy zapewnił dużo sztucznego śniegu, dzięki czemu niedzielny konkurs trwał dalej. 
Konkurs na dodatniej temperaturze wygrał znowu Francuz Jonathan LEAROYD, przed Estończykami którzy byli ex queco na drugim miejscu Martii NOMME i Kevin MALTSEV
Jeżeli chodzi o gospodarzy: 5. Sidor ABRAMOVICH, 23. Prokhor GLAZOV i 57. Eldiyar LUTFULLAEV.
Oczywiście Mirlan pojawił się ze zerwanymi więzadłami na trybunach VIP aby oświadczyć oficjalnie zakończenie kariery. 


Klasyfikacja generalna:
[Obrazek: 1UvYlS0.png][Obrazek: FVtUb7t.png]

FIS CUP

Szwajcarski Kanderstag gościł panów biorących udział w FIS CUPIE. Piękne miasto i skocznia. I konkurs wygrał Kazach Gleb SAFANOV, 2 był Estończyk Ivo-Niklas HERMANSSON, 3 Rumun Radu Mihai PACURAR.
Jeżeli chodzi o gospodarzy: 21. Gregor DESCHWANDEN, 77. Pascal KALIN, 87. Luca EGLOFF 91. Gunter ENGEL i 95. Lars KINDLIMANN.

Niedzielny konkurs to był bardzo piękny przez słoneczną pogodę, ale mróz szczypał w nosek. Konkurs niedzielny wygrał Japończyk Ryuki KUSAKA, za nim znowu drugi był Estończyk Ivo-Niklas HERMANSSON, a za panami jeszcze pan z USA William RHOADS.
Gospodarze: 5. Gunter ENGEL, 68. Gregor DESCHWANDEN, 94. Pascal KALIN, 96. Lars KINDLIMANN i 108. Luca EGLOFF.

  
Klasyfikacja generalna:

FYCm
Liberec miasto w północnych Czechach nad Nysą Łużycką, stolica kraju libereckiego, położony u podnóża Jesteda. Urodził się tutaj tylko jeden skoczek a jest nim 
Martin Cikl, w ramach ciekawostki. W sobotnią noc zwyciężył Chorwat Igor ANTUNOVIĆ, o 6,5 pkt. nad Francuzem Dominique GUILLERM i o 7 pkt. nad Andorczykiem Joao Carlos CHAMBEL.


Niedzielny konkurs był bardzo ciekawy. Wygrał konkurs niespodziewanie Polak Dawid KONEFAL, drugi był Grek Themistoklis KOSTEAS, a trzeci Holender Jurrijn MIJBERG.

Ciekawostki z forum:
Nowe kadry: Powstało 5 nowych kadr Uzbekistan, Tadżykistan, Nowa Zelandia, Luksemburg i Azerbejdżan.
Nowi menagerowie: Luki(Azerbejdżan), Kodi1212(Luksemburg), pJoterX(Nowa Zelandia), grzech0tka(Tadżykistan) i Zeneg(Uzbekistan).

Zapraszam na wywiad z menagerem Czech czyli z Shadowem: (wywiad przeprowadzono w piątek 3.01.2020r.) 
JA: - Witam bardzo serdecznie czy raczy pan udzielić mi wywiadu?
Shadow: - Witam również i udzielę panu wywiadu.

J: - Już w ten weekend odbędzie się TCS wysłał pan na niego Frantiska HOLIKA, Tomasa VANCURA, Viktora POLASKA i Vojtecha STURSE. Według pana kto lepiej się zaprezentuje w części niemieckiej i kogo obstawia pan na tą pierwszą trójkę po tej części?
S: - Z moich zawodników największe szanse na sukces ma Viktor POLASEK, ale nie jest on faworytem na pewno. W tym momencie jeszcze nie wszystkie kadry ujawniły których zawodnikow wyślą na TCS ale na pewno wśród faworytów są zawodnicy gospodarzy jak SCHMIDEISENBICHLERGEIGERHAMMAN. Uniesieni dopingiem swoich kibiców mogą wznieść się na wyżyny możliwości i zając miejsca czołowe. W TOP 3 na pewno jeden Niemiec musi się znaleźć, jeszcze jedno miejsce na podium śmiało powinien pojawić się jeden z norwegów bo jak wiemy w obecnym sezonie PŚ są zarówno GRANERUD jak i FORFANG. Gdybym miał wskazać niespodziewaną osobę w pierwszej trójce to wskazałbym Sergeya TKACHENKO z Kazachstanu. On w tym sezonie jeszcze ani razu nie występował w zawodach Pucharu Świata ale za to mocno trenował i budował formę poprzez starty w Pucharze Kontynentalnym i FIS CUPIE. Zatem trochę mógł zostać zapomniany przez kibiców śledzących tylko Puchar Świata ale sądzę że poprzez TCS może o swojej osobie mocno przypomnieć.

J: - W klasyfikacji generalnej 2 miejsce zajmuje Cestmir KOZISEK i traci do lidera Kevina MALTSEVA 104 pkt. Czy po konkursach w Alatay zmieni się to czy jednak tak pozostanie do końca PK?
S: - Bardziej niż strata do lidera martwi mała przewaga nad zawodnikami którzy są tuż za plecamii CESTMIRAOSTERC wprawdzie pojechał na TCS, ale LEARYOD i NOMME będą w ten weekend skakać w ramach PK i zwłaszcza francuz, który traci tylko 18 punktów myślę, że ma duże szanse przeskoczyć w klasyfikacji naszego zawodnika. Na korzyść LEAROYDA działa fakt że on już sporo trenował w tym sezonie, a KOZISEK znalazł się w tej grupie zawodników, którzy z uwagi na wiek już nie widnieją w planie wieloletnim i nie odbywał on żadnych specjalnych treningów, tym bardziej ciesze że pod koniec swojej kariery jeszcze błyszczy i liczy się w walce o końcowe podium mimo iż młodsi zawodnicy tak naciskają.

J: - W weekend odbędą się konkursy z FYC w Libercu i wystawił pan wszystkich juniorów. Kto w pańskich myślach lepiej się zaprezentuje przed własną publicznością? Czy będzie to 15-letni Matej VODRAZKA,
który raz już stał na podium, czy może również 15-letni Augustyn DOHNAL, który jakoś nie prezentował się najlepie, czy jednak zaskoczy nas 14-letni Josef HOLEK?
S: - W przypadku tych młodych zawodników mają oni wciąż z uwagi na swój wiek bardzo nierówną formę. Wszystko zależy od dyspozycji dnia. Uważam, ze każdy z nich ma szanse na zwycięstwo ale również każdy z nich może odpaść już na etapie pierwszej serii. Niezależnie od ich wyników, plan zakłada, że VODRAZKA DOHNAL dostaną w następnym sezonie szanse zaprezentowania się w seniorskiej kadrze. Głównie planujemy by w następny sezonie skakali we wszystkich zawodach z cyklu FIS CUP, a to od nich samych zależy czy będą prezentowali się na tyle dobrze by pojechać chociażby na Mistrzostwa Świata Juniorów, czy też nie.

J: - Już za dwa tygodnie(1.17.2020r.) w Harachovie na HS-100 odbędą się MŚJ. Czy może pan nam zdradzić kogo wystawi na te Mistrzostwa?
S: - Obiecałem kibicom jeszcze przed wyborem naszego kraju na gospodarza, że jeśli odbędą się te zawody u nas w kraju to wystawie pełną reprezentacje zarówno kobiet jak i mężczyzn. Nie będziemy faworytami ale musimy chociaż spróbować i w każdym z konkursów, czy indywidualnym czy drużynowym damy z siebie wszystko. Z tego faktu chcąc wystartować w drużynowym konkursie kobiet jest pewne które z kobiet pojadą, gdyż mamy tylko 4 które mogą z uwagi na wiek startować w MŚJ. Simona WEINLICHOVA, Petra HERMANOVA, Stepanka PTACKOVA, Dominika KOMARKOVA. Dla 20 letniej Simony, która jest złotą medalistką poprzedniego MŚJ to na pewno ostatni MŚJ bo już za rok będzie zbyt stara na start, ale taka Dominika, która ma 16 lat na pewno jeszcze dostanie swoją szanse za rok. Oczywiście już za rok prawdopodobnie nie zobaczymy też Stepanki, która wprawdzie będzie miała wtedy dopiero 19 lat ale ona już bardziej niż na MSJ będzie musiała się skupić w nowym sezonie na PŚK, a miejsce na MŚJ zyskają zawodniczki nowego pokolenia, które obecnie są jeszcze w juniorach.

J: - Jeżeli już wszystko wiem o zawodnikach to jak pańskie zdrówko i czy już lepiej dogaduje się pan ze swoimi podopiecznymi?
S: - A dziękuje, bardzo dobrze. Pomału dochodzę do siebie po imprezach noworocznych.

J: - Czy w najbliższych w II sezonach powstanie jakaś nowa skocznia w Czechach?
S: - Nowa? NIE. Chyba, że potraktujemy odremontowanie i otwarcie zamkniętych skoczni w Harrachovie. Już w tym sezonie duża skocznia zostanie w pełni odremontowana gdyż prace trwają i czekamy tylko na ich zakończenie. W przyszłym sezonie lub jeszcze kolejnym, przygotujemy do startów legendarną skocznie mamucią w Harrachovie. No i to będzie wszystko. Uważam, że dwa tak rozbudowane kompleksy z łącznie pięcioma skoczniami w Libercu i Harrachovie to dla nas wystarczający stan. Obecnie organizujemy MŚJ, w przyszłości myślimy o organizacji Mistrzostw Świata w Lotach, ale poza tym to nie planujemy żadnych większych imprez. Pamiętajmy, że na MŚ czy inne imprezy, jest bardzo wiele chętnych. Skoro dostaliśmy szanse organizacji MŚJ to teraz powinniśmy zostawić trochę tortu imprezowego dla innych. Oczywiście Mistrzostwa Świata w Lotach to inna para kaloszy bo skoczni mamucich jest niewiele, są one drogie w utrzymaniu, a tym bardziej budowie, dlatego w przypadku MŚwL możliwe, że do organizacji będą zgłaszać się już tylko kraje które w ostatnim czasie organizowały jakieś imprezy, więc wtedy nie będziemy mieli skrupułów, żeby się również zgłosić.Tak czy siak w końcu padnie na nas kolej organizacji Mistrzostw w Lotach.

J: - Dziękuję za gościnność, wywiad i życzę wielu sukcesów.
S: - Dziękuję również i szczęśliwego nowego roku.

Mam nadzieję, że się podobało. Zachęcam do oddawania głosów i hejtowania jeżeli coś wam się nie podoba. Jeżeli chodzi o inne klasyfikacje generalne będą dodawane wraz z ich aktualizacją na forum.
 
Odpowiedz
#2
"Słowak Anže Lanišek" "Triinu HAUSENBERGER"
"Niemcy witają po raz 2. TCS (Turniej Czterech Skoczni), jeżeli początek TCS czyli skocznia w Obersdorfie (Schattenbergschanzen) HS-137." - To zdanie nie ma sensu
+ Shadow dostaje ochrzan za niewymienienie Słoweńców w gronie faworytów TCS

Ale widać poprawione formatowanie, więc jest coraz lepiej. 4,75/5
10.03.2019 - ... Słowenia [Obrazek: slo.png]
Największe sukcesy:
S1, S2 - 1. miejsce Niki Križnar w PŚK
S1 - 1. miejsce Žigi Jelara na MŚ - skocznia normalna
S2 - 1. miejsce w Rankingu FIS
S1 - 1. miejsce Anže Laniška w TCS
S2 - 1. miejsce Anže Laniška na MŚwL
S2 - 1. miejsce drużynowo na MŚwL (Lanišek, Osterc, Zajc, D. Prevc)
S1 - 1. miejsce Cene Prevca w PK
 
Odpowiedz
#3
fajno
już wiemy gdzie estońska kasa hehe
1 Sezon - 28 Ranking FIS
2 Sezon - 17 Ranking FIS
 
Odpowiedz
#4
Trinkuś nie masz co sie denerwować, porpstu uważałem, że akurat Słoweńcy niepopiszą się w tym turnieju Smile Biorąc pod uwage http://www.skijumpingmanager.pl/klastsc.php#pid7267 no to się sprawdziło wmiare Big Grin przynajmniej jeśli chodzi o Słoweńców to dopiero 7 i 9 są. A Geiger i Hamman narazie 2 i 3 miejsce Wink no ale oczywiście część Austriacka może wiele zmienić.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości