• Wolne reprezentacje: , , ,
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Jak oceniasz artykuł w skali od 1/5
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
1/2
0%
0 0%
2/5
0%
0 0%
3/5
14.29%
2 14.29%
4/5
14.29%
2 14.29%
5/5
71.43%
10 71.43%
Razem 14 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tytuł: SJM News #6
Tryby wyświetlania wątku
#1
Po kolejnej nieco dłuższej absencji wracamy do SJM News, w którym to prześledzimy sobie co działo się przez ostatni czas. Zapraszam do czytania.

SŁOWENIA GÓRĄ W LECIE

LGP

Letnie Grand Prix padło łupem Karla Geigera który wyprzedził Halvora Egnera Graneruda o równe 50 punktów. Podium zamknął Słoweniec Timi Zajc tracąc niespełna 70 oczek do Norwega. Za 19-latkiem uplasował się Evgeniy Klimov, dla którego 4. miejsce jest naprawdę wyśmienitym osiągnięciem. W Pucharze Narodów o zwycięstwo walczyły reprezentacje Norwegii i Niemiec, a zwycięsko z tego starcia wyszli skandynawowie wyprzedzając Niemców o zaledwie 2 punkty. Dosyć samotnie skończyła Słowenia na 3 miejscu odstawiając zdecydowanie Japonię.


LPK


Letni Puchar Kontynentalny to zwykle miejsce do popisów mniej znanych i młodszych skoczków. Tak było również i w tej edycji zmagań, bowiem cykl wygrał Mico Ahonen przed Sergeyem Tkachenko. Ta dwójka pewnie odstawiła Zaka Mogela i Aljaza Osterca za sobą którzy pewnie ukończyli na odpowiednio 3. i 4. miejscu. warto też zauważyć, że na 7. miejscu zameldował się Estończyk Kevin Maaltsev. W Pucharze Narodów pewnie wygrała Słowenia nad Niemcami i Finlandią.

LFC

W Letnim FIS Cup zazwyczaj występują zawodnicy którzy dopiero budują swoją markę, więc i tacy skoczkowie powinni wygrywać w tym cyklu. Otóż nie tym razem, ponieważ rywali kompletnie zdeklasował... Stefan Kraft! Austriak zaliczył jedynie 3 weekendy w LFC, aczkolwiek podczas każdego weekendu co najmniej raz meldował się na podium. Za nim uplasował się Benedikt Holub z Czech i Andrzej Stękała. W rywalizacji narodów dosyć przekonywująco sukces odnieśli Czesi, wyprzedzając Polaków o niespełna 300 punktów.

LPGK

Rywalizacja kobiet bywa naprawdę zacięta, ponieważ faworytek jest całkiem sporo. Tak było i tym razem. O końcowy tryumf walczyła Katharina Althaus i Nika Kriznar. Ostatecznie wygrała reprezentantka Niemiec, a za nimi uplasowały się Silje Opseth, Ema Klinec i Anna Rupprecht. Puchar Narodów przebiegł pod dyktando Słoweńców którzy zdecydowanie odstawili konkurencję. Na 2. miejscu skończyły Norweżki, z bezpieczną przewagą nad Japonkami.


LPKK

Na niższym szczeblu kobiecej rywalizacji również bywa ciekawie, a owy sezon letni jest dobrym zwiastunem przed zbliżającą się zimą. Lidiia Iakovleva dała powód do radości kibicom z Rosji wygrywając Letni Puchar Kontynentalny. Nie mniej cieszyli się Czesi, ponieważ zaraz za Lidią uplasowała się Simona Weinlichova, która pokazuje, że trzeba się z nią liczyć w zimie. Na najniższym stopniu podium zdecydowanie zagościła Virag Voros z Węgier. Natomiast wśród reprezentacji najlepsza okazała się Austria, która nieznacznie pokonała Rosję. 100 punktów przedzieliło jednak Czechów od 2. miejsca.


Ranking FIS

W rankingu FIS sytuacja przedstawia się następująco. Słowenia zbudowała sobie potężną przewagę nad Niemcami i Norwegią. Obie w.w reprezentacje odstawiły lekko Japonię, która raczej powinna być pewna swojego 4. miejsca, aczkolwiek przedstawiciele Kraju Kwitnącej Wiśni mogą postraszyć. Za Japonią plasuje się Polska z bezpieczną przewagą nad Czechami. 7. miejsce jest zajmowane przez Austrię, która zaliczyła falstart, ale zaraz powinna dogonić Czechów. Walkę o 8. lokatę toczyć będzie Finlandia, Rosja, Szwajcaria, oraz być może Francja.
WIADOMOŚCI Z FORUM

Powitajmy nowych!

Jako, że zaczął się sezon na skoki, to na stronę zawitało dużo nowych graczy, a nawet wrócili do nas starzy znajomi, z czego się niezmiernie cieszymy! Są to między innymi Adrian, bartoloneo, Florek89, czy Dawid Ja, a wrócili do nas jotbik95, czy też Vaciok. Wszystkich nowych graczy bardzo serdecznie witamy, oraz życzymy miłej gry!


Zmiany na stanowiskach menadżerskich

Na rynku pojawiło się dużo nowych, młodych nazwisk, co otworzyło zarządom poszczególnych reprezentacji na pozyskanie nowego kierownika kadry. Tak o to w kadrze Bułgarii możemy zobaczyć Vacioka, chociaż były menadżer Polski ubiega się o stanowisko menadżera Rosji, po tym jak kadrę na rzecz Mongolii opuścił Ninjas. Wracający do menadżerki jotbik95 powrócił do Kazachstanu, zmieniając na tym stanowisku Marc02. Reprezentację Andory objął RaverX, do Danii zawitał bartoloneo, a po WężuRzecznym Serbię poprowadzi OjgenPP.


Nowe kadry

Wraz z początkiem sezonu zimowego do rywalizacji dołączyły nowe reprezentacje. Są to między innymi Belgia, Grecja, Korea Północna, czy nawet Pakistan. Wszystkim nowym drużynom życzymy samych sukcesów!


Tak oto dochodzimy do końca dzisiejszego wydania SJM News, dziękuję wam bardzo za uwagę i do zobaczenia.
 
Odpowiedz
#2
Czegoś mi akurat tutaj brakuje, ale ogólnie jest git. 4/5

Doceniam wychwalanie Słoweńców
10.03.2019 - ... Słowenia [Obrazek: slo.png]
Największe sukcesy:
S1, S2 - 1. miejsce Niki Križnar w PŚK
S1 - 1. miejsce Žigi Jelara na MŚ - skocznia normalna
S2 - 1. miejsce w Rankingu FIS
S1 - 1. miejsce Anže Laniška w TCS
S2 - 1. miejsce Anže Laniška na MŚwL
S2 - 1. miejsce drużynowo na MŚwL (Lanišek, Osterc, Zajc, D. Prevc)
S1 - 1. miejsce Cene Prevca w PK
 
Odpowiedz
#3
Ach te Austryjaki xD 5/5 na zachętę majster Big Grin
10.03.2019 - ... Szwecja
 
Odpowiedz
#4
Miło mi, że o mnie wspomniałeś. 5/5
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości