By Broxima, 13 February, 2023
Forums

Tutaj będą się pojawiać konkursy CV na reprezentacje z TOP10 rankingu FIS, których menedżer zostanie zwolniony lub poda się do dymisji.

Wzór:
Reprezentacja: 
CV:

Broxima

1 year 2 months ago

Ogłaszam konkurs CV na reprezentację Szwajcarii. Czas na napisanie CV jest do jutra włącznie. Wyniki konkursu CV zostaną ogłoszone 15 lutego o godzinie 12:00.

M1chaiLL

1 year 2 months ago

Witam, Jestem managerem z dość dużym doświadczeniem. Obecnie z dość sporymi sukcesami prowadzę Estonię na jednym z discordowych managerów. 

Kadra Mężczyn:
Jak wiemy obecny trzon kadry stanowi czterech zawodników czyli: Simon Ammann,  Gregor Deschwanden, Kilian Peier oraz Dominik Peter. Jak doskonale wiemy ta pierwsza dwójka jest już dość wiekowa i kiedyś wcześniej lub później będziemy musieli  pogodzić się z ich odejściem ze świata sportu (a przynajmniej czynnego ich uprawiania) dlatego powoli będziemy musieli wprowadzać do Pucharu Świata zawodników takich jak Remo Imhof, Sandro Hauswirth czy Lean Niederberger. Na tych zawodnikach  głównie będę bazować (tak mniej więcej będzie wyglądać kadra A). 

Oczywiście nie tylko ci zawodnicy będą mieli szansę na powołanie na zawody Pucharu Świata czy Pucharu Kontynentalnego. Dużo też zależało będzie od  formy którą obecnie zawodnik prezentuje.

Kadra Kobiet:
W tym przypadku mamy 3 zawodniczki na ,,jakimś" poziomie dającym prawo myśleć o regularnych punktach przynajmniej jednej z nich w PŚ (największe szansę ma Sina Arnet, ale nie wykluczałbym żadnej z nich).  W kadrze znajdują się też 3 inne młodsze zawodniczki które początkowo oswajałyby się z Pucharem Kontynentalnym a jeśli któraś by się w nim wyróżniała zapewne dostałaby szansę w zawodach elity. 

Juniorzy:
W tym sezonie będziemy skupiać się nad zajmowaniem jak najlepszych miejsc w zawodach dla nich. Krajowa czołówka zostałaby zakontraktowana po sezonie tak aby w przyszłym mogła brać udział w zawodach dla seniorów. 

Infrastruktura:
Jak wiemy posiadamy znakomity obiekt w Engelbergu na którym rokrocznie odbywają się zawody PŚ. Obiekt ten jak na razie nie wymaga większych remontów/przebudów dlatego wolałbym się skupić na rozwoju obiektów w Einsiedlen gdzie miałyby się odbywać zawody Pucharu Świata Kobiet oraz Pucharu Kontynentalnego. 

Na zakończenie:
Dziękuje za czas poświęcony na przeczytanie mojego CV i mam nadzieję że zostanie rozpatrzone pozytywnie. Pozdrawiam M1chaiLL.

Czajnik

1 year 2 months ago

Reprezentacja: Szwajcaria

CV: Siedzę w tym już około 6 lat (chodzi o managery skoków) i moje doświadczenie jest ogromne, prowadzilem bardzo duzo znakomitych kadr osiągające nie lada sukcesy.

Kadra: Moim głównym celem będzie powrót reprezentacji na dobre tory. Szwajcarzy mają dosć dobre zaplecze na ten moment, więc jest jakaś szansa o ponowne dobre wyniki. Oczywiście z juniorów chcialbym wyciągnąć jak największy potencjał. Ta reprezentacja ma już odpowiednie doświadczenie, Simon Ammann Który może przekazać swoje niesamowite doświadczenie młodemu pokoleniowi Killianowi Peierowi. Jest to zawodnik niezwykle utalentowany któremu brakuje momentami motywacji będę chciał aby właśnie Killian był takim napędem drużyny. Dominik Peter jest to skoczek według mnie z najwiekszym potencjałem w kadrze chce aby juz w najblizszych latach był najlepszym skoczkiem w naszych szeregach. Będziemy analizować skoki i poprawiać błędy jakie zawodnicy zrobili lub zrobiły. Nie będę tutaj więcej pisał, ponieważ wszystko przyjdzie z czasem.

Cele krótkoterminowe (na ten sezon)

- 7 miejsce w PN 

-1 zawodniczka w TOP20 PŚK

- 2 zawodnikow TOP10 PK

- 2 zawodniczki TOP20 PKK

- 1 zawodnik TOP20 PŚ

celi jak na razie jest malo, ale z czasem przyjdzie ich co raz wiecej.

Treningi:  Treningi powinny być przemyślane, a przede wszystkim nie forsowne dla zawodników przemęczonych, jednak pamiętamy również, że treningi dają bardzo dużo, na których pracuje się ciężko, by na zawodach osiągać jak największe sukcesy i nie możemy o tym zapominać, by budować jak najlepsza formę u zawodników.

Juniorzy: jest to kategoria bardzo ważna i będzie tu włożony duży nakład finansowy aby szkolenie było na najwyższym poziomie

Skocznie: Uważam, że posiadamy niezłą infrastrukturę, lecz chcemy się rozwijać również pod tym względem, w Szwajcarii są 2 skocznie/ kompleksy skoczni które są rozpoznawalne w świecie skoków. Są one nowoczesnymi obiektami , lecz ich jest mało w planach mam przebudowe skoczni w Einsiedeln oraz budowe nowych obiektów.

Sztab: Postaram się o dotacje aby kadry A i B i C miały dobrych trenerów. Dobrze by było gdyby Helweci mieli też fizjoterapeutę. Stawiam dużo na rozwój zawodników, a sprzęt wykupię z pozostałych pięniędzy.

Kobiety: Mamy mlode i perspektywiczne skoczkinie, ktore moga sie rozwinac przy dobrych trenerach i regularnych treningach, wiec bede o to dbal, mają już umiejętności do skakania na wysokim poziomie. Mam nadzieję że będą zdobywały dobre wyniki w PK lub nawet PŚ.

Chciałbym tylko powiedzieć, że nie przedstawiłem tu mojego planu w 100%, ale podsumowujac jest dużo do roboty. Jeśli zostałbym menedżerem to czekało by mnie dużo zadań, lecz nie boję się wyzwań i chciałbym pomoc kadrze się rozwinąć i osiągać co raz to lepsze wyniki.

Broxima

1 year 2 months ago

Obydwa CV były świetnie napisane, ale zwycięzca może być tylko jeden. Nowy menedżerem Szwajcarii zostaje M1chaiLL.

Trinket9

1 year 1 month ago

Ogłaszam konkurs CV na reprezentację Austrii.

Czas na napisanie CV jest do 21 marca (wtorek) 23:59. Wyniki zostaną ogłoszone następnego dnia.

Dawid18

1 year 1 month ago

Witam. Jestem managerem z ogromnym doświadczeniem(każdy wie o co chodzi).Miałem dużo sukcesów w różnych repkach a teraz chce się podjąć nowego wyzwania

Austria jako kraj traktuje sporty zimowe bardzo poważnie. Tak jest też ze skokami narciarskimi. Znane są ogromne tradycje mistrzów świata. Teraz Austria potrzebuje managera z krwi i kości który poprowadzi ją przez burzliwe wody tego sezonu.

Kadra mężczyzn jest na bardzo dobrym poziomie. Widze jednak pewne słabości. Po pierwsze Austria powinna zdominować FC a tak obecnie się nie dzieje i wyprzedzają ją takie kraje jak Norwegia która "generuje" skoczków na potęge i Japonia która przez pewien czas miała gdzieś 3 lige skoków narciarskich. Musimy przejść do ofensywy i zdominować wszystkie cykle jakie możemy. W innych cyklach stoimy na dobrym poziomie i musimy to utrzymać. Chce rozwijać młode roczniki które są bardzo dobrymi perspektywicznymi atletami. Mamy szanse na bardzo długą dominacje w skokach narciarskich.

Rozwój kadry kobiet według mnie idzie w dobrym kierunku ale jednak musimy znaleść następców Danieli Iraschko-Stolz i Evy Pinkelnig. Widze potencjał w wielu zawodniczkach i spróbuje osiagnąć maksa w skokach kobiet. Według mnie brak kobiecych lotów jest skandalem i musimy o nie walczyć. Chce by kobiety miały większą możliwość ekspozycji w naszym kraju który powinien także być najlepszy w skokach kobiet.

Skocznie no i tutaj według mnie dysponujemy bardzo dobrymi kompleksami skoczni narciarskich. Pierwszą rzeczą którą bym zrobił to przebudowa skoczni Kulm która u wielu skoczków budzi negatywne emocje. Musi być to większy obiekt który zostanie wizytówką skoków narciarskich. Chce dobudowywać trybuny w wielu kompleksach skoczni by zarabiać więcej kasy na biletach. każda taka inwestycja się po czasie zwraca i będzie opłacalna.

Chce także gospodarować mądrze budżetem. Mamy ograniczone środki i musimy patrzeć na każdy wydatek. Chce zfinansować dużo treningów dla zawodników oraz także większe trybuny dla skoczni narciarskich. Będziemy próbowali pomnażać swoje przychodzy poprzez kibiców kupujących bilety. 

Czajnik

1 year 1 month ago


Dzień dobry, prowadziłem takie kadry jak Kazachstan, Norwegia, Niemcy czy właśnie Austria i akutalnie Kirigistan. Dlatego chciałbym "powrócić" do prowadzenia tej kadry, znam ją dość dobrze wiec wydaje mi się że nie ma przeciwwskazań żebym jej nie otrzymał.

Pierwszym tematem jakiego się podejmę będzie kadra męska. Mamy tutaj z czego wybierać. Liderem kadry pozostanie Stefan Kraft. U jego boku planuje wystawiać, Aschenwalda, Hoerla, Daniela Hubera, Tschofeninga, Wohlgenannta oraz opcjonalnie Hayboecka. W tym sezonie chciałbym bardziej stawiać na młodszych zawodników by nabywali doświadczenie dlatego podczas Pucharu Kontynentalnego oraz zawodów Fis Cup. Wiele z nich wykazuje ogromny potencjał który po prostu musimy wspólnymi siłami odblokować.

W pucharze świata Kobiet natomiast będziemy mieli 4 kluczowe dla nas zawodniczki Są nimi: Pinkelnig, Kreuzer oraz Kramer, ta trojka będzie tworzyła filar kobiecych skoków w Austrii a do nich dołączą tak zwane skoczkinie best of the rest. Tutaj sytuacja z pucharem kontynentalnym nie będzie wyglądała tak kolorowo jak u mężczyzn, zdecydowanie będzie tam skakała doświadczona Seifriedsberger a towarzystwa na skoczni będą mogły dotrzymać jej młode zawodniczki z kadry B. Duży nacisk musimy położyć na szkolenie takich skoczkin jak Mentil, Duebler, Wadsak oraz Gruber gdyż będą one przyszłością naszych skoków.

Cele krótkoterminowe: Przede wszystkim, przeanalizowanie kadry od podstaw, biorąc pod uwagę obecne umiejętności i możliwości skoczków, bo jak dobrze wiadomo wszystko jest możliwe. Następnie, wydaję mi się że pierwsze konkursy po przejęciu kadry, będą po prostu okazją do zapoznania się i zgrania z tą kadrą, by móc otworzyć nam cele na przyszłość. Celować będziemy w stałą walkę o podium, ale bez przesadnego zabijania się o każdy metr. Stopniowo chcemy pnąć się w górę, zdobywając drobne sukcesy

Cele długoterminowe: Dopiero kolejne sukcesy chciałbym wykorzystać do większych celów, wprowadzenie młodzieży na wysoki poziom, rozwijanie struktury i szkolnictwa państwowego naszej kadry, czy celowanie po trofea. Puchar Narodów, Mistrzostwa Świata czy inne turnieje, to nasze cele poboczne. W końcu, można wygrywać wiele, ale przyszłość jest ważniejsza. Czy samym wygrywaniem coś osiągniemy, kiedy przyszłość kadry może zniknąć? Świetnym przykładem były kadry Finlandii czy Czech, które niegdyś były diamentami, dziś są jedynie cyrkonią w morzu świecidełek. W końcu, można wygrywać, ale tak by nie zapomnieć o młodzieży.

Austria jest topową reprezentacją dlatego co jest oczywiste zapewnie naszym zawodnikom jak najlepszą infrastrukturę. Kadra z jaką będą mogli współpracować umożliwi szybki progress, chce też utrzymać wysoki poziom szkółki by wciąż pozyskiwać nowych utalentowanych juniorów do naszej kadry.

Podsumowując moje zgłoszenie chciałabym przedstawić cele jakie stawiam sobie jako potencjalny wybór na tą posadę

- 1 Austriak w top 3 Pucharu Świata

- Jako że w tym roku rywalizacja będzie dość zacięta wydaje mi się że mkasymalnie 2 pozycja Pucharu Narodów będzie bardzo dobrym Wynikiem.

- W pucharze kontynentalnym realną opcja wydaje się zajęcie przynajmniej jednej pozycji na podium w indywidualnej klasyfikacji generalnej oraz drugiej pozycji drużynowo.

 

W Fis Cupie będziemy patrzeć na całokształt kadry i rozwój zawodników niż na indywidualne występy.

W Kobiecych skokach cele nie będą wygórowane W pucharze świata realne zdaje się oscylowanie w okolicach 5 pozycji drużynowo i jednej zawodniczki w top 10

Na PKK zapatruje się mimo wszystko pozytywnie i liczę na jedną zawodniczkę regularnie walcząca o wysokie lokaty.

FCK podobnie jak FC ma za zadanie szkolić całokształt kadry.

Podsumowując całokształt -  Jestem przekonany, że moje doświadczenie, umiejętności oraz plan na reprezentację Austrii pozwolą na osiągnięcie sukcesów na arenie międzynarodowej. Jestem osobą z doświadczeniem w zarządzaniu i szkoleniu skoczków narciarskich. Posiadam umiejętności analityczne i organizacyjne, które pozwalają mi na opracowanie skutecznych programów szkoleniowych. Jestem osobą ambitną i zmotywowaną, gotową do podjęcia nowych jak i starych wyzwań.

Pozdriawiam

Broxima

1 year 1 month ago

Po rozpatrzeniu obydwóch CV rada FIS zdecydowała, że nowym menedżerem reprezentacji Austrii zostanie Czajnik.

Trinket9

1 year 1 month ago

Ogłaszam konkurs CV na reprezentację Kazachstanu.

Czas na napisanie CV jest do 28 marca (wtorek) 23:59. Wyniki zostaną ogłoszone następnego dnia.

Vaciok

1 year 1 month ago

Witam, z tej strony Vaciok, wielu z was mnie kojarzy bądź nie więc opowiem trochę o sobie. Mam 19 lat, prowadziłem już wiele reprezentacji z mniejszymi bądź większymi sukcesami, w tym reprezentację Kazachstanu, 
więc jak zobaczyłem możliwość napisania CV to postanowiłem spróbować. Bez owijania w bawełnę, przejdźmy do konkretów.

Kadra męska:

Patrząc na pozycję w rankingu FIS, można złapać się za głowę. 
Jest to mój największy cel na ten moment, czyli poprawienie pozycji w rankingu.
Staram się patrzeć realnie na możliwości kadry, dlatego uważam że w zawodach PŚ występować powinniśmy okazyjnie (np. zawody w naszym kraju). 
Sądzę, że lepiej być dobrym w jednej rzeczy niż średnim w kilku, dlatego w zawodach pucharu świata planuje wystawiać regularnie Sabirzhana Muminova jako lidera naszej kadry, skoczka który już jakieś doświadczenie posiada. 
Pozostałych zawodników, jak ja to lubie określać "młodziaków" planuje wystawiać w zawodach Pucharu Kontynentalnego oraz Fis Cup.
Patrząc na kadrę, dostrzegam dwa diamenty w postaci Danila Vassilyeva oraz Sergeya Tkachenki, które wystarczy tylko i wyłącznie doszlifować. 
Moim planem jest wystawianie ich w konkursach PK bądź FC (w zależności od osiąganych wyników), gdyż uważam, że są jeszcze za słabi na Puchar Świata a nie chciałbym by ich rozwój stał trochę w miejscu. 
Tak jak w realnym świecie Kazachstan nigdy nie był mocną ekipą Pucharu Świata, lecz uważam że mamy papiery na walkę o punkty w zawodach niższych rang.
Podsumowując jeśli chodzi o kadrę męską, jak i w dalszej mojej części CV zauważycie, moim celem będzie zdobywanie punktów w miejscach gdzie jest to realniejsze. 
Wraz ze wzrostem umiejętności zawodników zacznę wystawiać ich w zawodach wyższej rangi, jednak na ten moment chcę patrzeć realnie na jak najszybsze umocnienie się w rankingu FIS.

Kadra Żeńska:
Jako iż mamy jedną kobietę, która ma prawo startu w PŚ zamierzam dawać jej szanse, jeśli jednak nie będzie to owocowało punktami (nie mówie o wielkich sumach, patrzę na wszystko realnie co powtarzam), 
zamierzam tak samo jak w kadrze męskiej skupić się na zawodach niższych rang.
W kadrze Żeńskiej również zwracam uwagę na rozwój, szczególnie Dayany Turlybekuly, która za jakiś czas może stać się liderem kadry kobiet.

Oczywiście zamierzam również położyć nacisk na zawody regionalne, które pozwolą mi wyłonić talenty oraz kłaść nacisk na ich rozwój. 

Juniorzy: Patrząc na wyniki zawodników dostrzegam mozliwosc zakontraktowania w przyszlosci kilku juniorów/juniorek, szczególnie w oko wpadł mi Daniyar Gumarov, który zdobywa regularnie punkty w FYC. 
Jestem osobą, która dużo analizuje zanim podejmie decyzję, więc wydaje mi się, że idealnie nadaje się do obserwacji juniorów/ek i dokonywania trafnych wyborów jeśli chodzi o ich dalsze losy w kadrze. 
Zawodnicy/czki, którzy regularnie będą zdobywać punkty i będą reprezentować zadowalający mnie poziom, będa mogli/y liczyć na angaż w kadrze seniorskiej.

Infrastruktura: 
Posiadamy 2 kompleksy narciarskie w Szczuczyńsku oraz w Ałmatach, które w mojej opinii nie wymagają żadnej renowacji oraz rozbudowy, 
niemniej jednak gdy będzie taka opcja, że tak powiem "pieniążki będą się zgadzać" to nie wykluczam opcji rozbudowy któregoś z kompleksów.
Uważam, że są jednak na ten moment inne priorytety niż infrastruktura, która jest na solidnym poziomie.
 Chciałbym w przyszłości także zorganizować jakąś imprezę specjalną (plan na przyszłość więc nie mam konkretu), co pozwoli zwiększyć zainteresowanie tym pięknym sportem w Kazachstanie.


Podsumowanie: 
Uważam, że przemawiają za mną argumenty takie jak: realne spojrzenie na kadrę,  umiejętność dostrzegania perełek oraz rozwijanie ich, co sprawia mi ogromną frajdę i jest to mój taki konik. 
Nie jestem zielony w prowadzeniu kadry, co prawda miałem dość długą przerwę, ale uważam że jest to jak z jazdą na rowerze - tego się nie zapomina.
Pozdrawiam i liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego CV
Vaciok  
 
 

Broxima

1 year 1 month ago

Ogłaszam konkurs CV na reprezentację Rumunii. Czas na napisanie CV jest do 4 kwietnia do godziny 23:59. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone następnego dnia.

Rafal2509

1 year 1 month ago

Witam Rumuński związek narciarski!
Jestem doświadczonym managerem, zarządzałem m.in reprezentacjami:Niemiec,Norwegii,Austrii,Holandii,Chin,Kazachstanu czy obecnie Danii. Chciałbym się podjąć pracy u was, ponieważ chciałbym nowego wyzwania, a także awansu.
mężczyźni
Mamy wielu młodych oraz perspektywicznych zawodników wśród, których są już tacy bardziej doświadczeni np. Cacina czy posiadający już punkty PŚ w tym sezonie Feldorean, a także żółtodzioby z potencjałem jak Balazs czy Jipescu. Szczególne nadzieję pokładam w naszych najmłodszych czyli zawodnikach z roczników 2008 i niższych, ponieważ z bardzo dobrej strony pokazują się w zawodach FYC gdzie okupują 3 lokatę.
Podsumowując liczę, że nasi skoczkowie pod moimi skrzydłami się rozwiną, zaczną regularnie punktować w zawodach międzynarodowych, a młodzicy utrzymają świetną dyspozycję.
kobiety
Naszą zdecydowaną liderką jest Daniela Haralambie i to na nią najbardziej liczę w najbliższym czasie. Poza nią mamy również nieoszlifowane perełki takie jak np. Folea czy Cosca, które mam nadzieję, że za parę lat dołączą do czołówki. Należy pamiętać również o utalentowanych najmłodszych dziewczynach takich jak Drilea czy Dumitru.
skocznie
W Rumunii znajdują się kompleks skoczni w Rasnovie i nowa, duża skocznia w Borsie. Uważam, że narazie jest to wystarczająca ilość jak na rangę naszej kadry, lecz w przyszłości nie wykluczam, że jeśli budżet pozwoli wydam zarządzenie o budowie jakiegoś innego obiektu.

Dziękuję za przeczytanie mojego podania i pozdrawiam.
Rafal2509
 

Trinket9

1 year 1 month ago

Nowym menadżerem reprezentacji Rumunii zostaje Rafal2509.

Trinket9

1 year ago

Ogłaszam konkurs CV na reprezentację Norwegii.

Czas na napisanie CV jest do 3 maja (środa) 23:59. Wyniki zostaną ogłoszone następnego dnia. W przypadku niesatysfakcjonujących CV, związek zastrzega sobie prawo do przedłużenia terminu.

Trinket9

1 year ago

Równolegle do powyższego ogłaszam (po raz już drugi w tym sezonie) konkurs CV na reprezentację Szwajcarii.

Czas na napisanie CV jest do 3 maja (środa) 23:59. Wyniki zostaną ogłoszone następnego dnia.

Pisząc CV zaznaczcie na którą reprezentacje piszecie!

Broxima

5 months 3 weeks ago

Ogłaszam konkurs CV na reprezentację Austrii. Czas na napisanie CV jest do 21 listopada do 16. 

Adve

5 months 3 weeks ago

Witam. Jestem Adve

Obecnie jestem selekcjonerem Argentyńskiej reprezentacji w skokach narciarskich. Staram się o posadę reprezentacji Austrii.

Austria to niewątpliwie jedna z najlepszych reprezentacji w historii skoków i powiedzmy sobie szczerze. Teraz jest jedynie cząstką tego co pamiętamy chociażby za czasów Alexa Pointnera i jego POTEŻNY SKŁAD. 

Obecnie stworzyłem skład Argentyny. Obecnie jest najlepszą reprezentacją w Ameryce Południowej. Jak na niższową reputację. Obiecnie Argentyna na 3 męskich skoczków którzy mają szansę skakać w Pucharze Kontynentalnym. 

Cecilia Quinonez jest pierwszą skoczkinią narciarską która stara się o awans na pierwszą serię w Pucharze świata. Choć nie awansowała jeszcze do głównego konkursu to widać jej wolę do walki.

Niestety ze względu na budżet i niskie zainteresowanie skokami. Istnieje tylko jedna skocznia z HS74. 

Dziękuje za przeczytanie mojego podania i pozdrawiam.

Adve

Trinket9

3 months 1 week ago

Ogłaszam konkurs CV na reprezentację Niemiec.

Czas na napisanie CV jest do 31 stycznia (środa) 23:59. Wyniki zostaną ogłoszone następnego dnia.

kacpi_32

3 months 1 week ago

Reprezentacja: Niemcy

Witam jestem Kacpi.

Jestem selekcjonerem reprezentacji Grenlandii. Wkładam wszelkie starania o posadę selekcjonera niemieckiej reprezentacji.

Jestem dość młodym selekcjonerem. Z Grenlandią nie zdążyłem za dużo osiągnąć. Jest to spowodowane słabym wkładem państwa w skoki narciarskie. Wręcz przeciwnie jest w Niemczech gdzie skoki są bardzo ważnym i historycznym sportem. Jestem pewien że z reprezentacją Niemiec osiągną bym dużo. W naszym kraju istnieje tylko jedna skocznia bez oświetlenia oraz igelitu co wyklucza na niej letnie treningi. Moim zdaniem w Niemczech rozwinę skrzydła i doprowadzę tą kadrę do miejsca w którym jej jeszcze nie było. W Niemczech jest najwięcej skoczni pucharowych. Willingen, Klinghental, Oberstdorf czy Ga-Pa są jednymi z wielu świetnych skoczni niemieckich. 

Żaden z moich zawodników nie zdobył punktów w zawodach fis cup głównie przez to że startowali tam tylko dwa razy i dwukrotnie rezygnowali z konkursów 3 rangi na rzecz treningów. Co do skoków kobiet to też bez rewelacji ale to też wynik małej liczby startów. 

 

Mam nadzieję że Niemiecki związek Narciarski zdecyduje się na wybranie mnie do roli selekcjonera Niemiec. 

                                                                                                                                    Pozdrawiam. Kacpi.

Firely.Laki

3 months 1 week ago

Reprezentacja: Niemcy

CV: 

Witam, jestem trenerem reprezentacji Kosowa Bardzo się staram żeby spełniać oczekiwania, wymiki są przyzwoite więc myśle że na razie sobie radze

Moje cele na reprezentacje Niemiec to:          stworzenie mocnej reprezentacji która będzie walczyć o medale na największych imprezach, Chcę aby chociaż dwóch skoczków było w top 10 Pucharu Świata, chcę aby nasza reprezentacja zdobyła miejsce w top 3 Pucharu narodów Pucharu Świata, ale chcę aby w Pucharze Kontynentalnym i Fis Cupie również nie odpuszczali, oczywiście pamiętam o kadrze Kobiet i tam mam takie same cele

 Mój plan na rozwój reprezentacji:

Odmłodzić kadrę, rozwinąć szkółkę, rozwinąć młodzież, robić treningi, być aktywnym i aktywnie prowadzić reprezentację

Oczywiście zobowiązuję się do:                        Bycia aktywnym, aktywnego prowadzenia reprezentacji

To tyle w moim CV na reprezentację Niemiec i mam nadzieję że moje CV zostanie pozytywnie rozpatrzone.

​​​​​

​​​​​       

​​​​

​​​​​

​​​​​​

Darekliso

3 months 1 week ago

Niemcy

Szanowni Państwo,

 

Chciałbym z wielkim entuzjazmem zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko menadżera reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich. Moja pasja do tego sportu, połączona z doświadczeniem w zarządzaniu oraz szeroką wiedzą dotyczącą skoków narciarskich, sprawiają, że jestem przekonany, iż mogę wnieść znaczący wkład w rozwój i sukces naszej reprezentacji.

 

Podczas mojej kariery zawodowej zdobyłem umiejętności zarządzania zespołem oraz organizacji wydarzeń sportowych. Moje doświadczenie obejmuje planowanie treningów, koordynację logistyczną oraz budowanie efektywnej komunikacji w zespole. Ponadto, posiadam głęboką wiedzę na temat strategii i taktyki w skokach narciarskich, co umożliwi mi skuteczne wspieranie naszych zawodników na każdym etapie ich kariery.

 

Jestem przekonany, że moje umiejętności interpersonalne, determinacja i zaangażowanie pozwolą mi stworzyć harmonijną atmosferę w zespole, sprzyjającą osiąganiu wybitnych wyników. Chciałbym również aktywnie współpracować z trenerami oraz zawodnikami, aby dostosować strategię rozwoju reprezentacji do indywidualnych potrzeb każdego sportowca.

 

Ponadto, jako entuzjasta skoków narciarskich, mam silne poczucie misji i odpowiedzialności za promowanie tego sportu w Niemczech oraz na arenie międzynarodowej. Jestem gotów poświęcić swój czas i energię, aby wspólnie z reprezentacją osiągnąć sukcesy na najwyższym poziomie.

 

Dziękuję za rozważenie mojej kandydatury. Jestem gotów do rozmowy i dodatkowych wyjaśnień na temat mojego doświadczenia oraz wizji rozwoju reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich.

 

Z poważaniem,

Darekliso

Może się uda 

 

_Android

3 months 1 week ago

Aktualna reprezentacja: Mołdawia

Ubiegam się o reprezentacje: Niemcy

Szanowny zarządco.

Przygode z tym managerem dopiero zaczynam(grałem kiedyś w innego i mam duże doświadczenie) . Mam ogromne doświadczenie mam pomysł jak by poprowadzić reprezentacje Niemiec do szczytu. Ostatnio (po zwolnieniu memegera Niemiec) rozpatrywałem jakich ta reprezentacja ma zawodników i jak można ich rozwinąć na jak najlepszy poziom. Moja Mołdawia też się rozkręca, ale oczywiście Niemcy to lepsza i bardziej opłacalna reprezentacja. Chciałbym spróbować z lepszą reprezentacją niż aktualna. Przejmując reprezentacje bardziej się skupje na młodszych i troszkę słabszych zawodnikach między innymi juniorami o dużym potencjale (nie mówie o takich bardzo słabych), a lepsi zawodnicy oczywiście będą mieli treningi, ale przecież ich tak bardzo nie potrzebują. Będę aktywny i współpracował z sponsorami, trenerami itp. Będę starał się prowadzić reprezentacje Niemiec i bardzo mi na tym zależy. Nie chcę przedstawiać całej taktyki, ponieważ jest bardzo obszerna. Lecz jeżeli się nie uda będę starał się poprowadzić reprezentacje Mołdawi na szczyt.

Mam nadzieję że moje podanie zostanie pozytywnie rozpatrzone.

(Pisałem to podanie trochę inaczej niż inni i chciałbym żeby to podanie CV zostało rozpatrzone tak że pisałem ja bardziej swoimi słowami krótko mówiąc "autorsko")

Z poważaniem. _Android

Ps. Piszę to na telefonie bez auto korekty, więc mogłem popełniać drobne błedy ortograficzne.

noxidur

3 months 1 week ago

Dzień dobry! Z tej strony menedżer reprezentacji Irlandii - pragnę ubiegać się o stanowisko menedżerskie reprezentacji Niemiec.

Reprezentacja: Niemcy

CV:

Zacznę od przedstawienia swojej sylwetki - jestem nową twarzą w skokowym świecie, zdobywam swoje pierwsze najcenniejsze doświadczenia prowadząc reprezentację Irlandii, a tak właściwie pracuję obecnie z grupą szalenie zdolnych i ambitnych chłopaków i dziewczyn. Jestem w pełen świadom jaki trud należy poświęcić, aby jak najbardziej efektywnie zarządzać zasobami ludzkimi i nie tylko, natomiast ja jako człowiek poszukuję wyzwań i każdemu z takowych stawiam czoła dając z siebie wszystko.

Przechodząc do kolejnej kwestii, pracując przez ten niewielki okres czasu z dopiero zaczynającą funkcjonować kadrą, sprowadziłem kapitalnych włoskich fachowców, od których już w te niespełna kilkanaście dni dowiedziałem się o wielu kluczowych kwestiach i czynnikach wpływających na aspekty sportowe moich obowiązków. Dzięki tej wiedzy, być może zupełnie nie wystarczającej do prowadzenia takiej potęgi w skokach jaką jest reprezentacja Niemiec, czuję się gotów podjąć rękawice i dać z siebie maksimum swoich możliwości, by osiągać z tą reprezentacją tylko i wyłącznie same sukcesy.

Przedstawię w tym miejscu swoją wizję, jaką stworzyłem w swojej głowie, gdybym mógł zaszczycić miejsce menedżera:

- Kadra narodowa (kadra A) będzie składać się z przede wszystkim zawodników doświadczonych, ale również i z młodszych zawodników, którzy wyróżniają się sporym potencjałem. Trzon kadry będą stanowić Andreas Wellinger, Karl Geiger, Constantin Schmid i Philipp Raimund. Wydaję mi się, że wymienieni zawodnicy, wspomagani świetnym warsztatem trenerskim Andreasa Feldera, będą w stanie od samego początku rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie, ale także nadają się na świetnych mentorów i motywatorów swoich młodszych kolegów, których planuję do tej kadry włączyć - Spiewok, Steinbeisser i E. Schmid.

- W kadrze B pod okiem Ralfa Jahrmanna rozwijać się będą przede wszystkim młodzi zawodnicy, którzy będą stanowić bezpośrednie zaplecze kadry narodowej. Znajdzie się w niej około dziesięciu utalentowanych zawodników, którzy będą poprawiać swoje umiejętności i szlifować formę głównie na krajowych, świetnie przygotowanych obiektach.

- Pozostali zawodnicy trafią do kadry C lub będą trenować we własnych klubach.

Wszystkie kadry będą ściśle ze sobą współpracować, a o wyjazdach na zawody będą decydować umiejętności i forma zawodnika. Dla kadr juniorskich planujemy organizować na naszych skoczniach lokalne zawody, na których nasz sztab będzie przyglądał się młodym zawodnikom i największe talenty wprowadzał do którejś z naszych kadr.

Jeśli chodzi o kadrę kobiet, to współpracę z trenerem Yokokawą w kadrze A będą kontynuować nasze najlepsze zawodniczki - Althaus, Freitag, Rupprecht, Reisch, Hessler i Goerlich, natomiast w kadrze B znajdą się nasze najbardziej perspektywiczne zawodniczki na czele z Siną Kiechle.

Pragnę również zaznaczyć, że przynależność do danej kadry nie ogranicza żadnego z zawodników, bo tak jak wyżej wspomniałem o wyjazdach na międzynarodowe zawody decydować będzie forma i umiejętności danego zawodnika. Reprezentacja Niemiec posiada znakomitych fachowców, którym warto powierzyć pieczę nad zawodnikami, więc nie planowałbym narazie żadnych zmian w sztabie. Tak samo jak z trenerami, będę starał się kontynuować współpracę ze sponsorami, dostawcą sprzętu i Związkiem Narciarskim.

Warto wspomnieć też o ważnym aspekcie naszego rozwoju, czyli o naszych skoczniach, które z racji swojej ogromnej jakości, znakomitego stanu i nowoczesnej infrastruktury stanowić będą nieodłączny element codzienności naszych zawodników, na których będą mogli oddawać kilkanaście skoków dziennie.

Nie jestem w stanie sprecyzować dokładnie naszych długoterminowych celów, wszakże te określę dopiero po poznaniu kadry, a naszym głównym celem tego sezonu będzie rozwój zawodników, a najważniejszy okres przypadnie na czas przygotowawczy do następnego sezonu.

Mam nadzieję, że przedstawiony powyżej plan satysfakcjonuje Państwa; jestem gotów i pełen zapału do podjęcia się pracy z kadrą. Uważam, że jestem w stanie wprowadzić ducha zespołu, świetną atmosferę, a to, w połączeniu ze zrównoważonym i możliwie najbardziej efektywnym treningiem jest prostą ścieżką na szczyt.

Dziękuję za wysłuchanie, z poważaniem

noxidur

 

 

 

 

Jeżyk Brzęczący

3 months 1 week ago

Niemcy 🇩🇪

Witam, jestem Jeżyk

Moje doświadczenie w prowadzeniu reprezentacji jest stosunkowo wysokie. Na stronce powoli rozwijałem reprezentację Tej gorszej Korei 🇰🇷. Dołożę wszelkich starań, aby objąć posadę trenera reprezentacji Niemiec. 

Mój plan to oczywiście przede wszystkim utrzymanie aktualnej wysokiej formy zawodników oraz oczywiście ciągły rozwój młodzieży. Postaram się zbudować odpowiedni plan treningowy, zakładający między innymi:

- Treningi dla 2-4 juniorów w każdym tygodniu (stała rotacja)

- Rozwój sieci skoczni w stronę morza bałtyckiego

- Postaramy się nie dzielić kadry na małe grupki po 5-6 osób, tylko trenować w większych grupach. Jeśli jeden skoczek wyskoczy z formą, reszta będzie chciała go prześcignąć. Jest to też dobre sprawdzenie mentalności i woli walki wśród naszych skoczków. 

 

Jeśli chodzi o skoki kobiet to tak samo jak u mężczyzn. Postaramy się utrzymać aktualny bardzo dobry poziom. Liczę że znajdzie się chociaż jedną zawodniczka wśród TOP 3 klasyfikacji generalnej PŚ. Warto wspomnieć, również o innowacjach w skokach kobiet, bo będą one trenować z Podobnych belek jak mężczyźni, aby zyskać przewagę nad resztą stawki. Zobaczymy, czy to wypali. 

 

Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego CV

Pozdrawiam,

Jeżyk 

ppkos

3 months 1 week ago

Aktualna reprezentacja: Wielka Brytania 
Ubiegane stanowisko: Niemcy

CV

Doświadczenie:
🇩🇪 Niemcy (sezon 1 - lato sezon 2)
🇬🇧 Wielka Brytania (po TCS sezon 2 - aktualnie)

List Motywacyjny 

Szanowny Związku (Deutscher Skiverband),
Chciałbym ponownie zgłosić swoją kandydaturę na posadę menedżera kadry reprezentacji Niemiec. Poniższym listem postaram udowodnić Państwu, dlaczego właśnie moja osoba zasługuje na szczególne rozpatrzenie, a w rezultacie zatrudnienie na wymarzonej posadzie.

  • Znajomość kadry
    Moim głównym atutem jest znajomość kadry. Pracowałem z obecnym sztabem oraz zawodnikami przez ponad sezon osiągając bardzo dobre wyniki (2 miejsce Karla Geigera w TCS, 6 medali Reprezentacji podczas MŚ, miejsca w TOP10 Pucharu Świata dwóch skoczków oraz dwóch skoczkiń, liczne medale MŚJ oraz Uniwersjady), co zaowocowało mocnym drugim miejscem w Rankingu FIS sezonu 1., a w momencie, gdy zostawiłem kadrę podczas sezonu letniego, Reprezentacja pokazywała plecy reszcie stawki w owym rankingu. 
    Powyższe wyniki, osiągane za mojej kadencji, były pochodną dobrego planu działania każdego aspektu związanego z zarządzaniem kadrą skoków narciarskich, a także umiejętnością wprowadzenia go w życie. Moja współpraca ze sztabem układała się wzorowo, gdyż plan przeze mnie określony trenerzy realizowali perfekcyjnie. Zawodnicy oraz zawodniczki ufali planowi oraz wskazówkom, które były im przekazywane. Uważam, że sentyment do tamtego sezonu, gdzie obecny sezon pozostawia wiele do życzenia, skłaniałby chęć całego środowiska Niemieckich skoków do ponownej pracy ze mną.
  • Pasja
    Przede wszystkim jestem zapalonym fanem skoków narciarskich, i tak jak każdy fan chciałbym, aby walka o najwyższe miejsca była pasjonująca i zapierała dech w piersiach. Obecny sezon nie należy do takich. Z wyjątkiem TCSu rywalizacja o najwyższe miejsca w większości przypadków została podzielona pomiędzy Słoweńców, którzy odjechali reszcie stawki w Rankingu FIS. Jako menedżer zamierzam przerwać hegemonię Słowenii i ponownie wprowadzić rywalizację niemiecko-słoweńską na same wyżyny.
  • Plan naprawy niemieckich skoków narciarskich
    Jednak samą pasją nie wprowadzimy kadry z powrotem na szczyt. Mam opracowany plan naprawy niemieckich skoków narciarskich, który właśnie zamierzam Państwu przedstawić:
  • Powrót na szczyt czołowych zawodników kadry
    Głównym celem postawionym przed przyszłym menedżerem powinna być odbudowa czołówki kadry oraz cotygodniowa walka o najwyższe miejsca w Pucharze Świata. Gwarantuję wyprowadzenie z dołku Karla Geigera, który w tym sezonie mocno odbiega formą z poprzedniej kampanii. Gwarantuję również podniesienie poziomu zawodników z miejsc 3-6 hierarchii kadry męskiej oraz żeńskiej. Zaowocuje to pozycjami TOP3 w Pucharze Narodów Pucharów Świata. Aby zrealizować te cele opracowałem plan treningów, który zaczniemy realizować w okresie przygotowawczym do przyszłego sezonu.
  • Odzyskanie skutecznego zaplecza kadry
    Aby podnieść poziom czołówki kadry potrzebna jest też dobra postawa zaplecza reprezentacji. Kadra dobrze funkcjonuje, wtedy, gdy zaplecze naciska na liderów reprezentacji powodując zjawisko pozytywnej rywalizacji wewnątrz zespołu. Niestety, w tym sezonie zaplecze pozostawia wiele do życzenia. 5 miejsce w Pucharze Narodów PK oraz 15(!) miejsce w Pucharze Narodów PKK mówią o tym fakcie wszystko. Mam opracowany plan odzyskania skutecznego zaplecza i już w tym sezonie zauważymy znaczny progres zawodników z miejsc 7-12 hierarchii kadry męskiej i żeńskiej.
  • Inwestycja w młodzież
    Jako selekcjoner nie przewiduję perspektywy krótkoterminowej, moją znaczną uwagę przyciągnie szukanie talentów i maksymalna inwestycja w młodzież, tj. obozy popularyzujące skoki narciarskie w kraju. Będziemy testować młodych zawodników w zawodach FYC, aby mogli oni zdobywać doświadczenie i zapracować sobie na miejsce w kadrze seniorów. Chciałbym podczas 4 letniej olimpiady znaleźć przyszłych następców liderów Reprezentacji Niemiec, aby po następnych igrzyskach olimpijskich przeprowadzić nowe otwarcie kadry. Obecnie sytuacja nie jest idealna, w kadrze męskiej wśród zawodników, którzy mają 16-20 lat perspektywę na następne igrzyska ma tylko Julius Graneist, w kadrze żeńskiej sytuacja ta wygląda lepiej, ale nie możemy przespać tego okresu i intensywnie inwestować w treningi, aby nasi rywale nie okazali się od nas lepsi.
  • Modernizacja obiektów
    Podczas mojej drugiej kadencji chciałbym nie skupiać się tylko na aspektach czysto sportowych, ale też na sercu będzie leżała mi inwestycja w infrastrukturę, która będzie przyciągała jak największa liczbę kibiców, aby oni mogli tworzyć niezapomniane widowiska. Przede wszystkim chciałbym skupić się na modernizacji kompleksu skoczni w Garmisch-Partenkirchen, aby postarać się o organizację przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Już w zeszłym roku zgłaszaliśmy kandydaturę tego miasta do organizacji tych zawodów, więc wyciągniemy wnioski z błędów popełnionych w planie organizacji mistrzowskiej imprezy i dopracujemy tak, aby przekonać jury.
  • Projekt organizacji przyszłorocznych Mistrzostw Świata
    Aby podnieść szansę organizacji mistrzowskiej imprezy należy rozbudować trybuny, aby pomieścić maksymalną liczbę widzów, którzy sprawiliby, że będziemy wspominać te mistrzostwa przez długie lata. Należy również przesunąć punkt konstrukcyjny oraz rozmiar skoczni aby unowocześnić rywalizację podczas której osiąganie dłuższych odległości będzie prostsze. Potrzebna jest również modernizacja rozbiegu i zeskoku. Po tej modernizacji obiektów, uważam, że szansa na organizację tych zawodów będzie wysoka.
  • Podsumowanie
    Powyższe argumenty i przedstawiony plan działania powinien potwierdzać moje wysokie kompetencje i mam nadzieje, że przekonałem Szanowny Związek do wybrania mojej kandydatury na menedżera kadry Niemieckiej Reprezentacji. Jestem przekonany, że przyszła współpraca przyniesie Państwu zadowolenie, a kibice będą tę kadencję wspominać z uśmiechem na ustach.

Z wyrazami szacunku,
Menedżer kadry Reprezentacji Wielkiej Brytanii,
PPkos.

Trinket9

3 months 1 week ago

Niemiecki Związek Narciarski rozpatrzył wszystkie CV i wyselekcjonował na nowego menadżera kadry Niemiec PPkosa. Gratulujemy serdecznie!

Trinket9

3 months 1 week ago

Ogłaszam konkurs CV na reprezentację Norwegii.

Czas na napisanie CV jest do 7 lutego (środa) 23:59. Wyniki zostaną ogłoszone następnego dnia.

Reprezentacja: Norwegia/Rumunie (plan sie jakoś nie różni)
CV: Jestem mało doświadczonym trenerem na ten moment trenuje macedonie północną z którą udało mi sie troche rozwinąć i u kobiet walczyć o punkty pucharu kontynentalnego starałem sie bardzo stawiać na młodzież i rozwijać młody z szansą na 5 gwiazdek talent dużo trenowałem i zrobiłem dobrą kadre kobiet na PK.

Chciałbym przejąć tą kadre bo chyba potrzebują pomocy a ja (co pokazałem u kobiet w macedonii) moge wam pomóc

Mój plan: Zainwestować dużo w młodzież, częste trening, według mnie podany wyżej plan powienien wystarczyć , pomogóc mogą jeszcze nowinki technologiczne które wraz z moim działem postaram sie odnajdywać/stwarzać nowe.

Sądze , że to co podałem wyżej powinno wystarczyć do przekonania.

Pozdrawiam.Komandor 

ps.napisać o tym że zostaje menadżerem można mi napisać na dc i chce przeprosić za moją małą aktywność ale mam dużo nauki ostatnio Pzdr

Trinket9

3 months 1 week ago

Równolegle do powyższego ogłaszam konkurs CV na reprezentację Rumunii.

Czas na napisanie CV jest do 7 lutego (środa) 23:59. Wyniki zostaną ogłoszone następnego dnia.

Pisząc CV, pamiętajcie aby zaznaczyć o którą reprezentację się ubiegacie!

_krzaczunio_

3 months 1 week ago

Aktualna reprezentacja: Islandia

Reprezentacja o którą się ubiegam: Norwegia

CV                                                                                                                                                                                  Islandia (9tyg)

Chciałbym zgłosić swoją kandydaturę na posadę menedżera kadry reprezentacji Norwegii. Poniższym listem postaram udowodnić Państwu, dlaczego zasługuje na zatrudnienie na wymarzonej posadzie. Co prawda nie jestem jakoś bardzo doświadczonym trenerem, ale wiem że sobie poradze i wiem że nie będziecie żałować gdy mnie przyjmiecie. 

A OTO MÓJ PLAN:

  •  Plan naprawy Norweskich skoków                                                                                                                     Chciałbym aby trzon kadry A stanowił Halvor Egner Granerud i Marius Lindvik. Będą oni walczyć o TOP 5 klasyfikacji generalnej. Chciałbym też odbudować Daniela Andre Tande i Johana Andre Forfanga, aby też mogli powalczyć o najwyższe cele. Będe też rozwijać Kristofera Eriksena Sundala, Benedikta Jakobsena Hegliego, Benjamina Oestvolda i Andersa Haare i wszystkich innych panów.

 

  • Odzyskanie dobrego zaplecza kadry                                                                                                                 Aby     podnieść   poziom   czołówki  kadry potrzebna jest też dobra postawa zaplecza reprezentacji. Niestety, w tym sezonie zaplecze pozostawia wiele do życzenia, ale mam dobry plan jak odzyskać dobre zaplecze.

 

  • Inwestycja w młodzież                                                                                                                                                     Jako selekcjoner nie przewiduję perspektywy krótkoterminowej, moją znaczną uwagę przyciągnie szukanie talentów i inwestycja w młodzież. Będziemy testować młodych zawodników w zawodach FYC, aby mogli oni zdobywać doświadczenie i zapracować sobie na miejsce w kadrze seniorów. Obecnie sytuacja nie jest idealna, ale jest dobra. W kadrze męskiej wśród zawodników, którzy mają 16-20 lat i perspektywę na następne lata ma Stian Marcus Nordvik, Haakon Kamlesh Heltzer Soerstad i Alvin Le.

 

  • Kadra kobiet                                                                                                                                               Chciałbym aby Thea Minyan Bjoerseth utrzymała swoją formę. Będe chciał aby Silje Opseth i Anna Odine Stroem osiągały jak najlepsze wyniki i będę im w tym pomagał. Będę też rozwijał młode utalentowane skoczkini. !Nie będe ich zaniedbywał!- jak ich poprzedni trener.

   

  •   CELE

Jak najlepsze wyniki,

TOP 5 któregoś Norwega w klasyfikacji generalnej PŚ I PŚK,

TOP 3 w Pucharze Narodów u panów i pań.

W fc, fyc , fck postaram się aby przynajmniej 2/1  zawodników/czki były w TOP 10

W pk i pkk też postaram się aby 2/1  zawodników/czki były w TOP 10

 

  Z wyrazami szacunku,
Menedżer kadry Reprezentacji Islandii,
_krzaczunio_.                                                                                                           

Darekliso

3 months ago

Aktualna reprezentacja: Czechy (33 tygodnie)

CV na Reprezentację Norwegii 

 

Z ogromnym entuzjazmem zwracam się do Was z prośbą o rozważenie mojej kandydatury na stanowisko menedżera skoków narciarskich. Jako pasjonat sportów zimowych oraz doświadczony specjalista w zarządzaniu zespołami, jestem przekonany, że moje umiejętności i zaangażowanie wniosą znaczący wkład w rozwój norweskiego skakania narciarskiego.

 

Przez lata mojej kariery zawodowej zdobyłem szeroką wiedzę zarówno w dziedzinie sportu, jak i zarządzania. Moje doświadczenie obejmuje udział w licznych projektach związanych z organizacją wydarzeń sportowych, co pozwoliło mi rozwijać umiejętności planowania, koordynacji i egzekwowania działań w dynamicznym środowisku.

 

Norwegia jest dla mnie nie tylko krajem o malowniczych krajobrazach, ale również miejscem, gdzie skoki narciarskie odgrywają kluczową rolę w kulturze sportowej. Zależy mi na tym, aby współpracować z utalentowanymi norweskimi skoczkami, pomagając im osiągnąć nowe szczyty i zdobywać medale na arenie międzynarodowej.

 

Moja determinacja i zdolność do motywowania innych są wartościami, które chciałbym wnieść do norweskiego zespołu skoków narciarskich. Będę pracować nie tylko nad doskonaleniem techniki skoków, ale również nad budowaniem silnej jedności w zespole, kluczowej dla sukcesów na arenie międzynarodowej.

 

Jestem przekonany, że moje umiejętności przywódcze, doświadczenie w zarządzaniu oraz pasja do skoków narciarskich uczynią mnie idealnym kandydatem na stanowisko menedżera w Waszym zespole

Czas spróbować nowych wyzwani, mam nadzieję że moja kandydatura zostanie rozpatrzona

filozof_

3 months ago

Witam jestem filozof_ obecnie prowadzę Stany Zjednoczone. Jak wiadomo sport, który jest mało znany jak na tak wielki kraj, wolą oglądać futbol amerykański. Mniejsza o to bo staram się o posadę w Norwegii, która jakby nie patrząc ma strasznie długą historię, oraz dużo sukcesów. 

Moje plany jakie był wprowadził to są następujące:

Puchar Świata: zajmują trzecią pozycję w Klasyfikacji Narodów, mało potrzebujemy aby wyprzedzić Austrię. Gdy dobre treningi zrobimy, myślę że wyprzedzimy ich bez problemu, powoli goniąc Słowenię (która jakby nie patrząc miażdży wszystkich). Jeżeli chodzi o indywidualną klasyfikację chciałbym aby w TOP 12 było trzech Norwegów, obecnie jest ich dwóch (Lindvik i Granerud). 

Puchar Kontynentalny: tu tak samo jak w Pucharze Świata w klasyfikacji narodów, zajmujemy trzecie miejsce, cel to drugie. Indywidualnie chciałbym aby Norweg wygrał owe zawody, chociaż będzie to trudne a nawet może i nie możliwe, więc postaram się aby zajął te drugie już miejsce.

Puchar Świata Kobiet: mamy zawodniczki bardzo dobre, więc postaram się aby zajęły przynajmniej trzy też TOP 12. W klasyfikacji Pucharu Narodów mamy czwarte miejsce ja się postaram o wywalczenie podium.

Puchar Kontynentalny Kobiet: tu to zupełnie kosmos w klasyfikacji generalnej, dalekie miejsce więc na pewno będę się starał aby wywalczyć jak najlepsze miejsce. Najlepszą Norweżką w klasyfikacji punktowej jest INGVILD SYNNOEVE MIDTSKOGEN na miejscu dopiero 16. Jak dobrze popracujemy mam nadzieję jak i dopracuje do tego aby zdobyła miejsce w TOP 12.

Pisząc dalej i rozpisywać nie ma sensu, bo myślę że FIS Cup pod moją władza również mocno zepną pośladki aby jak najlepiej się prezentować.

Skocznie mamy znakomite, tak samo sztab więc jedynie pilnować aby żaden trener ani nikt inny nam nie odszedł przez głupotę, a żeby skocznia żadna nie popadła w ruinę. 

Mam nadzieję, że wybierzecie dobrze, pozdrawiam.

 

noxidur

3 months ago

Reprezentacja: Rumunia

Witam Szanowny Związek Narciarski, nazywam się noxidur i ubiegam się o posadę menedżera reprezentacji Rumunii. Obecnie od niedawna prowadzę reprezentację Irlandii i choć mam nieduże doświadczenie na tymże stanowisku, to jednak lubię podejmować wyzwania i realizować przedstawione przez siebie cele. Wierzę, że pomimo niewielkiego obycia w skokowym świecie, jestem w stanie poradzić sobie z silną europejską drużyną jaką jest Rumunia.

Pierwszą fundamentalną kwestią jest sztab szkoleniowy - ten, w mojej ocenie, nie pozwala rozwinąć maksimum potencjału jaki drzemie chociażby w Feldoreanie, Cacinie czy Haralambie. Dlatego tuż po zakończeniu sezonu postaram się zakontraktować nowych trenerów uznanych w skokowym świecie.

Warto pochylić się także nad utrzymaniem i organizacją zawodów na naszych obiektach w Rasnovie i Borsie. Te obiekty są bardzo istotne dla naszych planów, gdyż stanowić będą miejsce treningów naszych zawodników, a dzięki igelitowi jesteśmy w stanie z nich korzystać przez cały rok. Nie bez znaczenia jest też zróżnicowanie parametrów poszczególnych skoczni, ponieważ dzięki temu mamy szansę organizować zawody na każdym poziomie i przyciągać nowe rzesze fanów oraz nowych zawodników.

Przechodząc do kadry mężczyzn, w tym sezonie planuję starty głównie w Pucharze Kontynentalnym i FIS Cup, ponieważ wydaje mi się, że starty właśnie w zawodach o takiej randze będą stanowić dobry punkt odniesienia do innych nacji, a także możliwość rozwoju (no bo co nam po startach w PŚ, skoro zawodnicy będą się tam męczyć). Oprócz tego planuję wysyłkę na treningi kilkunastu naszych zawodników o największym potencjale. W kadrze narodowej (A) znajdą się Daniel Andrei Cacina, Andrei Feldorean, Nicolae Sorin Mitrofan, Mihnea Alexandru Spulber i Roman Vargas. W kadrach B i C znajdzie się reszta zawodników, a ich podział planuję ustalić po zapoznaniu się z drużyną. Głównym celem na ten sezon jest regularne punktowanie w zawodach niższej rangi.

W kadrze kobiet podział wydaje się bardzo oczywisty - w kadrze A znajdą się Daniela Haralambie i Alessia Mitu-Cosca i te zawodniczki, w zależności od prezentowanej dyspozycji, będą zgłaszane na Puchar Świata lub na Puchar Kontynentalny. Reszta zawodniczek znajdzie się w kadrze B i te zawodniczki znajdą swoje miejsce głównie w regionalnych zawodach.

Pragnę podkreślić, że głównym celem na resztę tego sezonu jest ogólne podniesienie poziomu naszej kadry, z kolei w następnych sezonach będziemy skupiać się na poszczególnych celach w danych klasyfikacjach.

Myślę, że swoją ambitnością i charyzmą jestem w stanie wskrzesić nowe siły w naszych zawodników i zawodniczki, a także zapewnić o podejmowaniu działań, które tylko i wyłącznie mają na celu dobro naszej kadry. Ważne, by zawodnicy wiedzieli, że są w stanie nam zaufać i że dzięki nam mogą wznieść się na jeszcze wyższy poziom swojej kariery.

Dziękuję za przeczytanie mojego CV i liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.

Z poważaniem,

noxidur

Trinket9

3 months ago

Po dłuższej debacie w Związku, nowym menadżerem reprezentacji Norwegii zostaje Krzaczunio.

A nowym menadżerem reprezentacji Rumunii zostaje Noxidur.

Trinket9

2 months ago

No cóż, ponownie musimy otworzyć konkurs CV na reprezentację Norwegii.

Czas na napisanie CV jest do 13 marca (środa) 23:59. Wyniki zostaną ogłoszone następnego dnia.

Kandydaci wcześniej odrzuceni mogą ponownie wziąć udział tym samym CV, jeśli chcą.

kubilaj2

1 month 4 weeks ago

Reprezentacja: Norwegia
CV: Dzień dobry Państwu, jestem kubilaj. Od względnie niedawna prowadzę Helwetów i jak widać po minionym sezonie udało nam odbić się od dna na w miarę regularne punkty w Pucharze Kontynentalnym, a w przypadku pań nawet pojedyncze punkciki zawodów najwyższej rangi.

Widzę w tej kadrze ogromny potencjał, ale też ciekawe problemy do rozwiązania w postaci chociażby braku zaplecza, zwłaszcza u pań, które też mają przecież ochotę powalczyć o najwyższe cele, kilku utalentowanych juniorów do poprowadzenia(Nordvik, Midtskogen, Viken) czy chociażby zawodników do odbudowania(Forfang, Markeng, Olaussen, Lundby).

Kobiety moim zdaniem mają szanse nawet na podium PN.

Do tego zamierzam ostro wziąć się za treningi juniorów(z rotacją OFC)

Mam nadzieję, że moja propozycja zostanie rozpatrzona pozytywnie.

Dawid18

1 month 4 weeks ago

Reprezentacja: Dawid18

CV: Norwegia

Dzień dobry. Szczęść Boże(troll)

Jako.manager Chorwacji zbudowałem bardzo sprawną kadrę. Pavel Bosnjak ustanowił rekord kraju powyżej 230 metrów. Pani Zolić regularnie zaczeła punktować w PKK. Chorwacja po prostu zaczeła żyć skokami narciarskimi. Jednak ta praca jest zdecydowanie poniżej moich ambicji. Według mnie reprezentacja Norwegii jest zdecydowanie zaniedbana. Tragiczne wyniki względem jej potencjału. Brak treningów i brak kompetentnego managera spowodowały jej degradacje. Ja gwarantuje wielkie sukcesy. Prowadziłem już Czechy Turcje Japonie Bułgarie i Niemcy na innych managerach, zawsze wyciągając je z niebytu lub je ulepszając. Mój program to:

1. Rozbudowa istniejących skoczni- Kochaliśmy starą skocznie w Vikersund więc np. trzeba jej przywrócić chwałe. Przebijemy Planice!

2. Zwiększone kompetencje trenerów. Musimy mieć nowego Kojonkoskiego

3. Skauting nowych GOATów dyscypliny. Otwórzmy się na dobrych młodych skoczków

4. Inwestycje w treningi- Im więcej tym lepiej

5. Organizacja imprez.specjalnych- MŚ MŚJ natychmiast!

Ta piątka obietnic to gwarant pomyślności, dobrobytu i chwały. Zobaczycie efektu od razu. Przywróce Norwegie na pierwsze miejsce i powalcze z Słowenią. Generator zostanie wykorzystany w 100%. Pamiętaj związku wybierz mądrze a nie stawiaj na bajerantów. Pozdrawiam

korek

1 month 3 weeks ago

Aktualna reprezentacja: brak

CV: Norwegia

Witam

Na starcie powiem że może was to zdziwić ponieważ biorę udział w tym cv ale nie mam reprezentacji.

Coś o mnie:

Grałem kiedyś w innego menegera ale mi się znudziło postanowiłem że wrócę i wziąłem Tadżykistan ale jakoś ta repka nie miała potencjału więc przestałem ale jako iż jest cv na Norwegie to wezme w nim udział.

Plan działania:

Kadra męska i damska (seniorzy) :

Obie te kadry mają duży potencjał ale są mocno zaniedbane i niektórych zawodników będzie trzeba "odbudować".

Zauważyłem że są zawodnicy których nie trzeba ich tak "odbudować" jak innych.

Myślę że te kadry będą silne i w sezonie 3 postaram się aby zawodnicy (w każdym cyklu) dominowali.

Kadra juniorów:

Rozpatrują te kadre zauważyłem że są zawodnicy którzy mają ogramny potencjał i mogą wygrywać zawody juniorskie.

Ważną rzeczą będzie to że w tę kadre będzie trzeba mocno zainwestować (między innymi w treningi).

Inwestycja w skocznie:

Inwestycja w skocznie będzie potrzebna ponieważ im więcej będzie lepszych skoczni (a mamy ich dużo) to będzie można organizować więcej zawodów i co za tym idzie więcej pieniędzy ponieważ bilety się zwócą.

Sztab:

Przejże jeszcze sztab i zdecyduje kto zostaje a kto nie.

Postaram się zatrudnić jak najlepszy sztab lub zainwestować w kursy trenerskie.

Cele:

1. Wysokie miejsce w rankingu fis

2. Dominacja we wszystkich cyklach

3. Mocna kadra juniorska i seniorska

4. Rozbudowa skoczni

5. Organizowanie wielkich imprez

Pozdrawiam.

 

 

Darekliso

1 month 3 weeks ago

darekliso

Aktualna Reprezentacja: Czechy 

CV na Reprezentacje Norwegii (Próba 2)

 

 

Szanowni Państwo,

Chciałbym z wielkim entuzjazmem zgłosić swoje zainteresowanie stanowiskiem menedżera norweskiej kadry w skokach narciarskich. Jako pasjonat sportu, a szczególnie skoków narciarskich, jestem przekonany, że moje doświadczenie w zarządzaniu, analityczne podejście oraz zaangażowanie w rozwój tej dyscypliny mogą wnieść znaczący wkład w dalszy sukces norweskiej reprezentacji w skokach narciarskich.

Norwegia od dawna jest jednym z najpotężniejszych graczy w światowym skokach narciarskich, a sukcesy norweskich skoczków na arenie międzynarodowej są dobrze znane. Jednakże, nieustanny rozwój i konkurencja wymagają ciągłej innowacji i doskonalenia zarówno w zakresie techniki, jak i zarządzania. Pragnę wykorzystać swoje umiejętności i doświadczenie w celu wspierania norweskiej kadry w osiąganiu jeszcze większych wysokości.

Dokładna analiza obecnego stanu norweskich skoków narciarskich pozwala mi zidentyfikować kilka kluczowych obszarów, które mogą być rozwinięte lub poprawione, aby zwiększyć potencjał kadry narodowej. Poniżej przedstawiam krótką analizę oraz propozycje rozwoju:

  1. Techniczna Doskonałość: Norwegia ma bogatą tradycję w skokach narciarskich, jednakże istnieje zawsze miejsce na doskonalenie techniki. Współpraca z trenerami w celu opracowania indywidualnych planów szkoleniowych dla każdego zawodnika może przyczynić się do poprawy ich skoków oraz wyników.

  2. Rozwój Młodych Talentów: Inwestycja w rozwój młodych talentów jest kluczowa dla zapewnienia długoterminowego sukcesu. Propagowanie tej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży oraz zapewnienie odpowiednich programów szkoleniowych może zwiększyć pulę utalentowanych skoczków.

  3. Zarządzanie Zasobami Ludzkimi: Skoki narciarskie to nie tylko umiejętność fizyczna, ale również mentalna. Współpraca z psychologami sportowymi oraz trenerami mentalnymi może pomóc w budowaniu silnego, odpornego psychicznie zespołu.

  4. Innowacje Technologiczne: Wykorzystanie nowoczesnych technologii w analizie skoków, treningu oraz przygotowaniu sprzętu może zapewnić dodatkową przewagę konkurencyjną.

  5. Współpraca z Partnerami: Budowanie silnych relacji z partnerami, sponsorami oraz instytucjami sportowymi może zapewnić stabilne wsparcie finansowe oraz infrastrukturalne dla norweskiej kadry.

Jestem przekonany, że moje umiejętności zarządzania, zdolności analityczne oraz pasja do skoków narciarskich mogą przyczynić się do dalszego rozwoju norweskiej kadry w tej dyscyplinie sportowej. Jestem gotowy do pracy z zespołem trenerów, zawodników oraz partnerów w celu osiągnięcia wspólnego sukcesu.

Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie mojego listu motywacyjnego oraz za rozważenie mojej kandydatury. Jestem otwarty na dalszą dyskusję oraz gotowy udzielić dodatkowych informacji na temat mojego doświadczenia i kwalifikacji.

Trinket9

1 month 3 weeks ago

Ogłaszam konkurs CV na reprezentację Austrii.

Czas na napisanie CV jest do 19 marca (wtorek) 23:59. Wyniki zostaną ogłoszone następnego dnia.

Trinket9

1 month 2 weeks ago

W związku z brakiem CV, konkurs CV na Austrię zostaje przedłużony o tydzień, do 26 marca (środa) 23:59

adrian2k00

1 month 2 weeks ago

adrian2k00

Aktualna reprezentacja: Węgry

CV na reprezentację: Austria

Dzień dobry,

jako doświadczony manager reprezentacji Węgier, niniejszym zgłaszam swoje aspiracje do objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Austrii.

Austria to kraj, który żyje sportami zimowymi. Można choćby nadmienić kultowe Kitzbühel, gdzie zawody w zjeździe porównywane są do Grand Prix Monako, a zwycięstwo na tej trasie smakuje nie mniej niż mistrzostwo świata. Austria to hokej, którego męska kadra ugruntowuje sobie pozycję w światowej elicie. Ale Austria to także, a może przede wszystkim, skoki narciarskie - ekscytujące loty w Tauplitz i niezapomniane konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Swój plan na reprezentację mam zamiar opisać w kilku punktach:

1. Kadra męska

Jednym słowem (a raczej dwoma): wymiana pokoleniowa. O ile Daniel Tschofenig, zwycięzca ostatniego turnieju Grand Slam, jest zawodnikiem ścisłej światowej czołówki, o tyle w głębi składu ciężko znaleźć skoczków, mogących podejmować realną walkę o podia i zwycięstwa. Dawne filary reprezentacji pokroju Stefana Krafta, Michaela Hayböcka czy Daniela Hubera są już wyraźnie po 30-tce (a Fettner liczy sobie nawet 40 wiosen) i planuję stopniowe odmładzanie kadry wysyłanej na PŚ, niestety ich następców należy cały czas szkolić i rozwijać. Jonas Schuster, Julijan Smid i wchodzący w wiek seniorski Stephan Embacher mają niewątpliwie potencjał, aby pchnąć męskie skoki do przodu, ale na owoce ich pracy będzie trzeba nieco poczekać.

2. Kadra kobieca

Julia Mühlbacher już teraz jest w stanie walczyć nawet o zwycięstwa i Kryształową Kulę, podobnie jak nieznacznie odbiegająca od niej umiejętnościami Marita Kramer. Obie zawodniczki są nie tylko młode, ale i niezwykle utalentowane i mogą stanowić o sile kadry przez następne kilka lat. Lisa Eder czy Chiara Kreuzer także są skoczkiniami mogącymi od czasu do czasu namieszać w PŚ. Niepokój budzi brak solidnych zawodniczek U-20, nowo wprowadzane juniorki nie prezentują poziomu umożliwiającego sensowną rywalizację na poziomie międzynarodowym.

3. Kadry juniorskie

Szerokie, składające się z obdarzonych solidną dawką talentu zawodników i zawodniczek. Należy ogrywać na poziomie FYC i Alpen Cup, a najbardziej obiecujących dodatkowo wytrenować.

4. Infrastruktura

Z jednej strony posiadanie skoczni w każdym rozmiarze pozwala na umieszczenie wielu obiektów w kalendarzach niemal wszystkich cykli. Z drugiej - w żadnym mieście Austria nie dysponuje kompleksem składającym się z co najmniej obiektu dużego i normalnego, co w zasadzie przekreśla szanse na ubieganie się o MŚ czy IO. Dlatego w długoterminowej perspektywie chciałbym wybudować nowy kompleks w jednym z austriackich kurortów lub dobudować np. skocznię normalną w mieście, gdzie stoi już duża.

5. Sztab szkoleniowy

W razie pozytywnego rozpatrzenia mojej kandydatury, zamierzam kontynuować współpracę z obecnie zatrudnionymi szkoleniowcami. To są fachowcy, których Austria produkuje na potęgę. Dla związku zaszczytem musi być to, że część z nich zdecydowała się na pracę w swojej ojczyźnie.

Podsumowanie:

Nie chcę obiecywać złotych gór i natychmiastowej walki ze Słowenią o prymat w światowych skokach. Mając na uwadze przejściowe problemy, chcę stopniowo budować nową potęgę Österreich, docelowo na miarę tej z czasów dominacji Schlierenzauera i Morgensterna. Do tego jednak daleka droga, którą można podążać, wybierając stabilnego selekcjonera. Liczę na to, że moja propozycja zostanie rozpatrzona pozytywnie.